چگونه نابغه خلاق پنهان خود را بیدار کنیم؟

مقاله ها بهمن 16, 1397 فوریه 5, 2019


این راهنمای را مطالعه کنید و استراتژی های خلاق بزرگترین هنرمندان، نوازندگان و نویسندگان در جهان را ببینید – پابلو پیکاسو، فرانتس کافکا، دکتر سوز و بسیاری دیگر.

راهنمای کامل از اطلاعات در مورد چگونگی کار خلاقیت، چگونگی غلبه بر بلوک های ذهنی که همه هنرمندان با آن روبرو هستند، و نحوه تفکر خلاق عادت است.

 

خلاقیت چیست؟

بیایید خلاقیت را تعریف کنیم.

فرآیند خلاق، عمل برقراری ارتباط جدید بین ایده های قدیمی یا شناخت روابط بین مفاهیم استتفکر خلاق در مورد تولید چیزی جدید از یک تخته خالص نیست، بلکه در مورد مصرف آنچه که در حال حاضر وجود دارد و ترکیب این بیت ها و قطعه ها به نحوی است که قبلا انجام نشده است.

در حالی که خلاق بودن آسان نیست، تقریبا تمام ایده های بزرگ به دنبال یک فرایند خلاق مشابه هستنددر سال 1940 یک مدیر اجرایی به نام جیمز وبب جوان یک راهنمای کوتاه به نام «تکنیک برای تولید ایده ها» منتشر کرد.

جوان معتقد بود که روند پیوند خلاق همیشه در پنج مرحله اتفاق می افتد.

فرآیند خلاقانه

1.       جمع آوری مواد جدید در ابتدا شما یاد می گیریددر این مرحله شما تمرکز خود را بر روی 1) یادگیری مطالب خاص به طور مستقیم مربوط به کار شما و 2) یادگیری مطالب کلی با تبدیل شدن به مجذوب طیف وسیعی از مفاهیم.

2.      به طور کامل بر روی مواد در ذهن خود کار کنیددر این مرحله شما با نگاه کردن به واقعیت های زوایای مختلف و آزمایش با در نظر گرفتن ایده های مختلف با هم یاد می گیرید.

3.      گام بردارید از مشکلبعد، شما مشکل را به طور کامل از ذهن خود قرار داده و به انجام کاری دیگر که شما را تحریک و انرژی می دهد.

4.      ایده خود را به تو باز گردانم در بعضی موارد، اما تنها پس از اینکه شما در مورد آن فکر نکردید، ایده شما با فلاش بینش و انرژی تازه به شما خواهد رسید.

5.      شکل و ایده خود بر اساس بازخوردبرای هر ایده ای برای موفقیت، شما باید آن را به جهان بیرون بیاورید، آن را به انتقاد بسپارید و آن را در صورت نیاز تطبیق دهید.

آیا چنین چیزی به عنوان “به طور طبیعی خلاق” وجود دارد؟

در حالی که ما اغلب در مورد خلاقیت به عنوان یک رویداد یا به عنوان یک مهارت طبیعی که برخی افراد آن را انجام می دهیم، و تحقیقاتی انجام می دهیم، فکر می کنیمدر واقع نشان می دهد که هر دو خلاقیت و غیر خلاقیت آموخته می شوند.

طبق استاد روانشناسی باربارا کر، “حدود 22 درصد از واریانس [در خلاقیت] به دلیل تاثیر ژن ها است”. این کشف با مطالعه تفاوت های تفکر خلاق بین دوقلوها انجام شد

همه اینها را می گویند، ادعا می کنند که  من نوع خلاق نیستم  ، بهانه ای بسیار مهمی برای اجتناب از تفکر خلاق استمطمئنا بعضی از مردم خلاق تر از دیگران هستندبا این حال، تقریبا هر فرد متولد می شود با سطح مهارت خلاقانه و اکثر توانایی های تفکر خلاق ما قابل آموزش هستند.

3 درس خلاقیت سازندگان معروف

·         آنتونی تروپولو 15 دقیقه ای آنتونی تروپولو برای نوشتن کتاب های 40+ : از آنجایی که اولین رمانش در سال 1847 میلادی، آنتونی ترولیوپ با سرعت باور نکردنی نوشتدر طول 38 سال آینده، 47 رمان، 18 اثر غیر داستانی، 12 داستان کوتاه، 2 نمایشنامه و مجموعه ای از مقالات و نامه ها منتشر کردبیایید شکسته شویم که چرا استراتژی ساده طرابلس اجازه می دهد که نویسنده چنین سازنده و چگونگی استفاده از آن در زندگی خودمان باشد.

·         استاد عجیب و غریب دکتر Seuss مورد استفاده برای ایجاد بزرگترین کار خود  : در سال 1960، بنیانگذار شرکت انتشارات Random House به دکتر Seuss به نوشتن یک کتاب کودکان سرگرم کننده با استفاده از تنها 50 کلمه متفاوت استنتیجه یک کتاب کوچک به نام تخم مرغ سبز بوددر اینجا چیزی است که ما می توانیم از Dr. Seuss یاد بگیریم

·         خلاقیت خلاقانه با ایده های بزرگ : مارکوس زاوساک، نویسنده فروش که بیشترین فروش را دارد، برآورد کرد که نخستین قسمت از کتاب محبوب خود «The Thief Book» را 150 تا 200 بار بازنویسی کرد.اخلاق کار و تعهد او به ما چیزی مهم در مورد اینکه چگونه نابغه خلاق با ایده های بزرگ مطرح می شود.

چگونه خلاق باشیم

مرحله 1: مجوز خود را برای ایجاد ناخواسته بدهید

در هر تلاش خلاق، مجبورید خودتان را مجاز به ایجاد ناخواسته کنیدهیچ راه حلی در این مورد نیستگاهی اوقات شما باید 4 صفحات وحشتناک را فقط برای پیدا کردن یک جمله خوب در بند دوم صفحه سوم بنویسید.

ایجاد چیزی مفید و قانع کننده مثل اینکه یک معدنچی طلا استشما باید از طریق پوند خاک و سنگ و سیل، فقط برای پیدا کردن یک دانه از طلا در وسط آن همه بیت ها و قطعه های نابغه راه خود را برای شما پیدا می کنند، اگر خودتان اجازه می دهید مسیر این راه را بگذارید.

گام 2: برنامه را بسازید

هیچ یک از اقدامات نابغه خلاق را کشف نخواهد کرد تا خود را مجبور سازد تا به طور مداوم ایجاد شودتمرین مهارت های خود را بیش از حد تنها راه برای تبدیل شدن به مناسب و معقول در آن استکسی که در اطراف نظریۀ آنچه که یک کتاب به فروش می رسد نگاه می کند هرگز آن را بنویسددر همین حال، نویسنده ای که هر روز نشان می دهد و لبهایش را در صندلی قرار می دهد و دستانشان روی صفحه کلید است، یاد می گیرند چگونه کار را انجام دهند.

اگر می خواهید بهترین کار خلاقیتان را انجام دهید، آن را انتخاب کنیدصبح از خواب بیدار شوید و فکر کنید که “من امیدوار هستم که الهام بخش برای ایجاد چیزی امروز هستم”. شما باید تصمیم گیری را از آن بیرون بیاوریدبرنامه کاری خود را تنظیم کنید نابغه وقتی میرسد که به اندازه کافی زمان را نشان دهد برای دریافت ایده های متوسط ​​از راه می رسد.

گام 3: چیزی را پایان دهید

پایان دادن به چیزی هر چیزیمتوقف کردن تحقیق، برنامه ریزی و آماده شدن برای انجام کار.  مهم نیست چقدر خوب یا چقدر بد استشما لازم نیست که جهان را در آتش با اولین تلاش خود را تنظیم کنیدشما فقط باید خودتان را ثابت کنید که شما چیزی برای تولید دارید.

هیچ هنرمندی، ورزشکار، کارآفرین یا دانشمند نیست که نیمی از کار خود را انجام دهدمتوقف کردن بحث در مورد آنچه شما باید انجام دهید و فقط چیزی را ایجاد کنید.

مرحله 4: توقف کار خود را محکوم کنید

هر کس برای ایجاد هنر عالی تلاش می کندحتی هنرمندان بزرگ.

هر کسی که چیزی را به طور سازنده ایجاد می کند، کار خود را قضاوت می کندمن  هر روز دوشنبه و پنجشنبه مقالات جدیدی بنویسم  . پس از سه ماه به آن برنامه نشر رسانیدم، شروع به قضاوت همه چیزهایی کردم که ایجاد کردممن متقاعد شدم که از طریق هر ایده مناسبی که داشتم دسترسی پیدا کردممحبوب ترین مقاله من 8 ماه بعد بود.

طبیعی است که کار خود را محک بزنیدطبيعي است که احساس نااميدي کنيد که آفرينش شما شگفت انگيز نيست، زيرا اميدوار بود که اين کار را انجام دهد يا بهترين راه را در کار خود داشته باشيداما کلید این است که اجازه ندهید ناراحتی شما مانع از ادامه کار شما شود.

شما باید به اندازه کافی خودخواهانه رفتار کنید تا اجازه خودکامگی نگیریدمطمئنا، شما در مورد کار خود مراقبت می کنید، اما در مورد آن خیلی جدی نیستید که نمی توانید اشتباهات خود را خنده بگیرید و همچنان چیزی را که دوست دارید تولید کنیداجازه ندهید قضاوت مانع تحویل شود.

مرحله 5: خود را پاسخگو باشید

کار خود را به صورت عمومی به اشتراک بگذاریداین به شما برای ایجاد بهترین کار شما پاسخ می دهداین بازخورد برای انجام کار بهتر فراهم می کندو هنگامی که شما دیگران را با آنچه که ایجاد می کنید ارتباط برقرار می کنید، آن را به شما الهام می گیرند و به شما بیشتر توجه می کنند.

بعضی اوقات به اشتراک گذاشتن کار شما به این معنی است که شما باید با هتک حیوانات و منتقدان مقابله کنیداما اغلب نه تنها، تنها چیزی که اتفاق می افتد این است که شما افرادی را می کشید که معتقدند همان چیزهایی هستند که به آن اعتقاد دارید، در مورد چیزهایی که از آن هیجان زده شده اند و یا کسانی که از کارهایی که به آن اعتقاد دارید حمایت می کنید هیجان زده می شوید – میخواهم که

جهان نیازمند افرادی است که کار خلاقانه را در جهان انجام می دهندآنچه به نظر شما ساده است، اغلب به شخص دیگری درخشان استاما شما هرگز نمی دانید که مگر اینکه شما تصمیم به اشتراک گذاری داشته باشید.

پیدا کردن نابغه خلاق خود

پیدا کردن نابغه خلاق آسان است: انجام کار، چیزی به پایان برسد، بازخورد دریافت کنید، پیدا کردن راه هایی برای بهبود، فردا دوباره نشان داده شودبرای ده سال تکرار کنید یا بیست یا سی.

الهام گرفتن تنها پس از ضربه، خود را نشان می دهد.

 

 

 

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر