معیار انتخاب تصمیم درست و غلط انسان ها چیست؟

مقاله ها بهمن 7, 1397 ژانویه 27, 2019


تصمیم گیری چیست؟

تصمیم گیری را تعریف می کنیم. تصمیم گیری فقط چیزی است که به نظر می رسد: اقدام یا فرآیند تصمیم گیری، گاهی اوقات ما تصمیمات منطقی اتخاذ میکنیم، اما گاهی اوقات ما انتخابهای عاطفی، غیر منطقی و گیج کننده را انجام می دهیم. این صفحه پوشش می دهد که چرا ما تصمیمات بدی را اتخاذ می کنیم و چارچوب مفید برای گسترش مجموعه ابزار تصمیم گیری خود را مورد بحث قرار می دهیم.

چرا تصمیم های بدی می گیریم

من دوست دارم از خودم به عنوان یک فرد منطقی فکر کنم، اما من یکی نیستم. خبر خوب این است که فقط من نیستم و شما هم همینطور هستید. همه ما ناعادلانه هستیم برای مدت طولانی، محققان و اقتصاددانان معتقد بودند که انسان تصمیمات منطقی و محتاطانه اتخاذ می کند. با این حال، در دهه های اخیر، محققان طیف وسیعی از خطاهای روحی را کشف کرده اند که تفکر ما را از بین می برد. مقاله زیر در اینجا ما را به جایی می رساند که اغلب اشتباه می کنیم.

  • 5 خطای روحی مشترک که شما را از تصمیم گیری های خوب می برد: بیایید درباره خطاهای ذهنی که اغلب در زندگی ما نشان داده می شود صحبت کنیم و آنها را در زبان آسان برای درک بهتر صحبت کنیم. این مقاله نحوه انحراف از بازماندگان، نگرانی از دست دادن، اکتشافی در دسترس بودن، انحراف و تأیید را از تصمیم گیری های خوب شما خلاصه می کند.
  • چگونه می توان یک خطای روح مشترک را که منجر به تفکر غلط می شود، بررسی می کرد: صدها مطالعات روانشناختی ثابت کرده اند که ما تمایل به اهمیت رویدادهایی را که می توانیم به راحتی آن را یادآوری کنیم و اهمیت رویدادهایی را که یادآوری ما را نادیده می گیرند کم اهمیت بدانیم. روانشناسان به این اشتباه کوچک مغز به عنوان یک “همبستگی خیالی” اشاره می کنند. در این مقاله ما در مورد یک استراتژی ساده که می توانید از پیش فرض های پنهان خود استفاده کنید و از ایجاد یک همبستگی خیالی سخن بگویید، صحبت می کنیم.
  • دو استاد دانشگاه هاروارد یک دلیل را آشکار می کنند. مغزهای ما دوست دارند تا تداوم پیدا کنند: ما تماشای بیش از حد خود را در مورد خودمان داریم و نه به اندازه کافی در مورد آینده ی خود. اگر می خواهید ضرب و شتم و تعطیلات طولانی مدت را بهتر کنید، باید راه خود را برای به رسمیت شناختن خود در حال حاضر در بهترین منافع خود آینده خود پیدا کنید. این مقاله سه روش ساده برای انجام این کار را از بین می برد.

نحوه استفاده از مدل های ذهنی برای تصمیم گیری هوشمند

هوشمندانه ترین راه برای بهبود مهارت تصمیم گیری شما این است که مدل های ذهنی را یاد بگیرید. یک مدل ذهنی یک چارچوب یا نظری است که به توضیح اینکه چرا جهان به نحوی عمل می کند، کمک می کند. هر مدل ذهنی یک مفهوم است که به ما کمک می کند تا جهان را درک کنیم و راه هایی را برای بررسی مشکلات زندگی ارائه می دهد

 

Inversion: مهارت تفکر انتقادی هیچ کس به شما یاد نداده است

 

فیلسوفان استوایی قدیم مانند مارکوس اورلیوس ، سنکا و Epictetus به طور منظم یک تمرین شناخته شده به عنوان premeditatio malorum انجام دادند که به “پیش بینی مشکلات” تبدیل می شود.

هدف این تمرین این بود که چیزهای منفی را که در زندگی اتفاق می افتاد پیش بینی کنم. به عنوان مثال، استئوئیک ها تصور می کنند که چطور می توانند کار خود را از دست بدهند و بی خانمان شوند یا آسیب ببینند و فلج شوند یا اعتبار خود را خراب کنند و وضعیت خود را در جامعه از دست بدهند.

Stoics معتقد بودند که با تصور کردن بدترین سناریو پیش از زمان، می توانستند بر ترس خود از تجربیات منفی غلبه کنند و طرح های بهتر برای جلوگیری از آنها را داشته باشند. در حالی که اکثر مردم در مورد اینکه چگونه می توانند موفقیت را متمرکز کنند، Stoics نیز در نظر داشت که چگونه آنها شکست را مدیریت می کنند. چیزهایی که به نظر میرسد، اگر همه چیز فردا برود؟ و این چه چیزی در مورد چگونگی آماده سازی امروز ما می گوید؟

این روش تفکر، که در آن شما مخالف آنچه شما می خواهید، به عنوان معکوس شناخته شده است. وقتی اولین بار از آن مطلع شدم متوجه شدم که چقدر قدرتمند است. همانطور که من آن را بیشتر مطالعه کرده ام، متوجه شده ام که این معکوس مهارت نادر و حیاتی است که تقریبا تمام متفکران بزرگ به نفع خودشان از آن استفاده می کنند.

چه کسانی فکر می کنند که وضعیت چائو را با تغییر پذیری متزلزل می کنند

کارل یعقوبی، ریاضیدان آلمانی، چندین بار در زمینه کارهای مختلف در زمینه های مختلف علمی فعالیت کرد. به طور خاص، او توانایی خود برای حل مشکلات سخت را با پیروی از استراتژی مردمان muss immer umkehren شناخته و یا به راحتی ترجمه شده، “چرخش، همیشه چرخش” شناخته شده است.

یعقوب معتقد بود که یکی از بهترین راه های روشن کردن تفکر شما این بود که مشکلات ریاضی را به شکل معکوس بازنویسی کند. او مخالف مسأله ای که سعی در حل آن داشت بنویسید و متوجه شد که راه حل اغلب به راحتی به او رسید.

Inversion یک ابزار تفکر قدرتمندی است؛ چرا که آن را بر خطاها و جاده هایی قرار می دهد که در نگاه اول واضح نیستند. اگر مخالفت درست باشد چه؟ اگر در نقاط مختلف این وضعیت تمرکز کنم چه؟ به جای اینکه از چگونگی انجام کاری بپرسید، بپرسید چگونه این کار را انجام ندهید.

متفکران بزرگ، آیکون ها و نوآوران فکر می کنند به عقب و جلواین روش تفکر می تواند فرصت های قابل ملاحظه ای برای نوآوری را نشان دهد.

متفکران بزرگ، آیکون ها و نوآوران فکر می کنند به عقب و جلو. آنها طرف مقابل را در نظر می گیرند.  این روش تفکر می تواند فرصت های قابل ملاحظه ای برای نوآوری را نشان دهد.

هنر نمونه خوبی است:

یکی از بزرگترین نوازنده های موسیقی در دهه های اخیر از نیورنا، گروهی بود که سبک جدیدی از موسیقی جایگزین را قانونی کرد و آلبوم Nevermind در کتابخانه کنگره به عنوان یکی از “فرهنگ ها، تاریخی یا صداهای ضبط شده از قرن بیستم بسیار مهم است.

نیروانا کنفدراسیون موسیقی راک و موسیقی پاپ را به طور کامل چرخید. جایی که گروه های موی فلزی مانند Poison و Def Leppard میلیون ها نفر را صرف تولید و تبلیغ هر رکورد کردند، نیروانا  Nevermind رابرای 65،000 دلار ثبت کرد . جایی که فلز مومی زرد بود، نیروانا کم رنگ شد و خام بود.

Inversion اغلب در هسته هنر عالی قرار دارد. در هر زمان خاص، وضعیت موجود در جامعه وجود دارد و هنرمندان و نوآوران که ایستادگی می کنند، اغلب کسانی هستند که استاندارد را به طور قانع کننده لغو می کنند.

هنر بزرگ قوانین قبلی را نقض می کند این تغییری است که قبل از آن رخ داده است. در یک راه، راز تفکر غیر متعارف فقط تبدیل وضعیت فعلی است.

این استراتژی به همان اندازه برای سایر فعالیتهای خلاق مانند نوشتن نیز کار می کند.

 

 

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر